Jak sadzić róże w doniczce?

visibility941 Wejścia person Wstawione przez: list W : Donice

Rośliny doniczkowe to znakomity sposób na stworzenie przytulnego klimatu także w mieszkaniach w mieście. Zastanawiasz się jak sadzić róże w doniczce, by stanowiły wspaniałą ozdobę Twojego wnętrza? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy trzymać się kilku zaleceń pielęgnacyjnych, by cieszyć się zdrową rośliną. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak posadzić, uprawiać i pielęgnować róże w doniczkach. Zapraszamy do lektury!

Jakie odmiany róż sprawdzą się do uprawy w doniczkach?

Przede wszystkim warto pamiętać, że zanim zaczniesz uprawiać róże w donicy, koniecznie zapoznaj się z odpowiednimi odmianami. Nie każda bowiem sprawdzi się do uprawy w pojemnikach. Jeśli chcesz się cieszyć kwitnącymi kwiatami na tarasie lub balkonie możesz podjąć się uprawy róż spośród takich odmian, jak:

  • - Margaret Merill,
  • - Golden Celebration,
  • - Winchester Cathedral.

Jeśli zastanawiasz się jak sadzić róże pnące w doniczkach to zapoznaj się z takimi wariantami, jak:

  • - Rosarium Uetersen,
  • - Paul Noel,
  • - New Dawn.

Róże pnące świetnie sprawdzą się na ścianki działowe między przylegającymi balkonami sąsiadów, więc koniecznie dowiedz się jak sadzić je w doniczce.

Jak sadzić i dbać o róże w doniczkach? Wymagania i pielęgnacja

Jak sadzić, podlewać, nawozić, przycinać róże w doniczce? Pytań jest wiele, jednak jeśli chcesz cieszyć się pięknymi kwiatostanami, zdecydowanie warto o to zadbać.

Miejsce

Wybór miejsca w przypadku uprawy doniczkowej róż jest ważny. Roślinom należy zapewnić min. 5 godzin ekspozycji na słońce, jednak w przypadku ostrego letniego nasłonecznienia warto zadbać o jej osłonienie. Warto by stały w miejscu przewiewnym i miały osłonę od deszczu.

Podłoże

Jeśli chodzi o podłoże, to musi być ono żyzne, lekkie i przepuszczalne. Zastanawiając się jak zadbać o glebę sadząc róże w doniczce, to warto każdej wiosny zebrać wierzchnią warstwę i dorzucić trochę kompostu. Podłoże musi być stale wilgotne — nie może przesychać ani być za mokre. W związku z tym podlewać należy je oszczędnie, ale regularnie.

Nawożenie

Warto zastosować nawóz już wiosną i aplikować go aż do sierpnia. Dobrze sprawdzą się dedykowane produkty dla róż, a oprócz tego podłoże powinno się zasilić humusem lub kompostem.

Jakie doniczki wybrać do uprawy w pojemnikach?

Zastanawiając się jak sadzić róże w doniczce, koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni pojemnik. Zbyt mały może ograniczyć rozwój systemu korzeniowego, a ważniejsza jest tu wysokość donicy, niż szerokość. A zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze doniczki do uprawy róż w pojemnikach? Weź pod uwagę następujące informacje:

  • - od razu po zakupie rośliny trzeba ją przesadzić do większego pojemnika,
  • - system korzeniowy róż ma budowę pionową, dlatego najważniejsze jest, by sadzić i uprawiać róże w doniczkach wysokich,
  • - w pielęgnacji róż należy pamiętać, że wymaga ona dużo miejsca, dlatego, jeśli korzenie zajmują dużą przestrzeń, to trzeba krzew przesadzić do wyższej doniczki,
  • w dnie pojemnika muszą być otwory — korzenie nie mogą stać w wodzie. Warto również zadbać o odpowiedni drenaż, który można łatwo zrobić z 5-centymetrowej warstwy keramzytu.

HOAHOA to sklep z doniczkami, w którym znajdziesz piękne i stylowe propozycje do każdego stylu wnętrzarskiego. Z nami uprawa każdej rośliny stanie się czystą przyjemnością. W naszej ofercie znajdziesz:

Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że rośliny uprawiane w doniczkach wspaniale uatrakcyjnią Twoje wnętrze.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December