Antyczna dekoracja wnętrz

visibility226 Wejścia person Wstawione przez: Alicja Woroszyło list W : Wystrój wnętrz

Każdy chciałby mieć stylowo urządzone mieszkanie, a elegancki i oryginalny wystrój to nie tylko kolor ścian i meble. Dużą rolę odgrywają wszelkiego rodzaju dodatki. Aby  cała aranżacja była spójna, do głównego akcentu powinniśmy dobrać inne elementy zgodne z jego stylistyką. Klasy i elegancji nadają dodatki stylizowane na antyki. Wyszukiwanie odpowiednich ozdób może wydawać się problematyczne, jednak strony internetowe poświęcone dekoracji wnętrz podsuwają nam różne inspiracje. Ułatwia nam to podjęcie decyzji jakie ozdoby powinniśmy wybrać.

złoty wazon w antycznym stylu 
W sklepach internetowych w kategorii dekoracje jest bogaty wybór produktów. Wszelkiego rodzaju doniczki i osłonki, ozdobne patery, wazony oraz figurki i rzeźby. Każdy z produktów ma swój oryginalny charakter i jest jedyny w swoim rodzaju. Donice i wazony w stylu industrialnym, glamour oraz boho pomogą w urządzeniu każdego wnętrza. Mając więc do dyspozycji tak różnorodne produkty z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Warto sprawdzić, czy nie jest to Okrągła donica TUSCA

Doniczka w kształcie głowy czy pucharu?

To na jaka doniczkę się zdecydujesz zależy od wielu czynników. Tutaj liczy się nie tylko efekt wizualny, ale również wymiary, przeznaczenie donicy oraz miejsce, w którym zostanie ona umiejscowiona.
Kształt donicy znacznie wpływa na roślinę jaką w niej zamierzamy umieścić. Te które mają płytki system korzeniowy doskonale odnajdą się w płaskich misach i niewielkich doniczkach. Rośliny o systemie korzeni palowych, głęboko wbijających się w glebę sprawdzą się w doni-cach wysokich, o kielichowatych kształtach.

osłonka w kształcie głowy 
Kolejnym parametrem jest materiał z jakiego została wykonana donica. Najbardziej eleganckie będą donice ceramiczne zdobione lub gładkie. Sprawdzą się zarówno w domu jak i w ogrodzie. Eleganckie metalowe donice i dzbany lepiej sprawdzą się wewnątrz. Pamiętaj by dobrze zabezpieczyć metalowe dodatki przed ewentualnym zawilgoceniem powodującym rdzę i niszczenie się materiału. Jeszcze inną opcją są donice z cementu. Ich surowa stylistyka nada an-tycznej aranżacji ciekawego kontrastu. Ciekawym rozwiązaniem może być Doniczka cementowa pszczoła

Doniczka głowa jako ciekawy element antycznych aranżacji

Jeżeli lubisz oryginalne dodatki wybierz donice w kształcie głowy. Doniczki w kształcie głowy sprawdzą się w każdym domu. Te jednobarwne, bardziej geometryczne i gładkie idealnie dopasują się do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych o kontrastujących barwach. We wnętrzach eleganckich i antycznych doskonale odnajdą się osłonki w kształcie głów i popiersi, stylizowane na starożytne rzeźby. Przedstawiające postaci kobiet i mężczyzn popiersia najlepiej wyglądają w barwach stonowanych takich jak szarość, biel oraz beż. Dodatkowym ich atutem są ciemniejsze cieniowania zwracające uwagę na ich wypukłości. Często tego typu osłonki są delikatnie pozłacane, co nadaje im ostateczny szlif. Takie dekoracje z powodzeniem mogą być zestawiane razem z surowymi donicami, metalowymi dzbanami i wazami. Piękna Donica Ceramiczna Głowa REGNO sprawdzi się w każdej antycznej aranżacji.

salon z antykami

5 najmodniejszych roślin stosowanych w antycznych wnętrzach


W czasach, kiedy na salonach królował antyk, główną rolę w aranżacji pełniły masywne, obficie zdobione meble oraz eleganckie dodatki. Wykorzystywano złote misy i kielichy, reprezentacyjne wazy oraz efektowne zdobienia. Wiele dodatków stanowiły również pokaźne, surowe rzeźby, czy obrazy w ciężkich złoconych ramach.

Nie bez znaczenia były również rośliny, które wprowadzały do przestrzeni lekkość i życie. W ostatnich sezonach panuje duża moda na rośliny doniczkowe jednak w czasach starożytnych i antycznych do dekoracji pomieszczeń stosowano kwiaty żywe i suszone. Kompozycje sadzo-no w masywnych gazonach lub umieszczano w wazonach i dzbanach. Do roślin stosowanych w antycznych wnętrzach używano przede wszystkim kwiatów pokaźnych, a całe kompozycje były bogate i duże. Kwiaty, które najlepiej wyglądały w antycznych wazonach to piwonie, róże, lilie, naparstnice czy dziewanny. Były one wykorzystywane również jako motyw zdobniczy na malowidłach, dzbanach, obiciach mebli czy w rzeźbiarstwie.

Dzisiejsze możliwości i dostęp do szerokiej oferty gatunków i odmian pozwalają na stworze-nie bardziej wyszukanych kompozycji. Mamy całą gamę roślin doniczkowych, które możemy umieścić w ozdobnych osłonkach. Doniczka- głowa doskonale nada się do ekspozycji drobnych i zwartych kępek roślin takich jak np Helexine oraz przewieszających się Rhipsalisów. Osłonki - kielichy również podkreślą urodę takich roślin. Kwiaty pięknie wyglądają w Miedziany Dzban w Grecki Wzór


Jeżeli nie odnajdujemy się w uprawie, możemy zdecydować się na żywe bądź sztuczne kompozycje. Kwiaty świeże, które wkładamy do wazonu uzależnione są od pory roku i ich aktualnej dostępności, sztuczne i suszone zaś możemy nabyć przez cały rok w dobrze zaopatrzonych centrach ogrodniczych i wnętrzarskich oraz w sklepie z kwiatami sztucznymi. I tak wysoki, masywny wazon możemy wypełnić np. suszoną trawą pampasową, która nada mu nieco lekkości.

Metalowa waza na nóżkach
 
Antyczne wazony będą przede wszystkim wykonane z metalu. Dostępne są w różnych wielkościach i wzorach. mogą być smukłe i gładkie, lub wzorzyste, pękate i przybierające kształt starożytnych dzbanów. Wybierając wazon należy zwrócić uwagę na stosunek jego wielkości do wysokości i szerokości kompozycji by zachować odpowiednie proporcje.Sprawdź nasze wazony

Jeżeli chcesz ulepszyć przestrzeń na balkonie, w ogrodzie czy w domu warto byś zdecydował się na odpowiednie dodatki pasujące do stylu jaki wybrałeś. Antyk odznacza się niezwykłą estetyką i oryginalnością, uatrakcyjniając każde pomieszczenie. Każdy postawiony wazon, osłonka i doniczka nadają całej aranżacji charakteru i dopełniają całość. Zaczerpnij inspirację i ciesz się ekskluzywnym wnętrzem nie tylko w dni świąteczne!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December